Založ si blog

Opozičné hnutia nasadzujú zálohy, aj zakázané zbrane

Predvolebný boj naberá na obrátkach, nemožno sa ani čudovať ak 23 súťažiacich strán a hnutí nasadzuje všetko možné aj nemožné, len aby si nemuseli obliecť kabát z hanby ušitý.

Množia sa prieskumy volebných preferencií, ktoré sú najmä sofistikovanou metódou manipulovania verejnej mienky. Ťažko je uhádnuť v prospech koho bol ten ktorý prieskum manipulovaný, no takmer vždy je to na úkor tých strán, ktorým tých pár ukradnutých % nechýba. Nikdy nezabudnem ako zaujato 12 marca 2012 komentoval volebné výsledky v TV štúdiu majiteľ prieskumnej agentúry POLIS. Ako na stránke štatistického úradu nabiehali výsledky popieral tento „tiežodborník“ to čo videl na monitore ignorujúc, že tisícky divákov majú otvorenú tú istú stránku s priebežnými volebnými výsledkami. Zaťato nepripúšťal víťazstvo Smeru v Bratislave s výnimkou „Starého mesta“ a stále opakoval „To sa ešte zmení“, no nezmenilo sa, ani pán zaťatý sa nezmenil.

Nie prvý krát klub „AntiFico“ pracuje na tom, aby oslabil čo najviac svojho úhlavného nepriateľa. Kreovali niekoľko pseudo-kaúz, odvolávali premiéra aj viacerých ministrov v parlamente, všetko vyšlo na vnivoč. Výsledok „odvolávania“ vraj nebol dôležitý, dôležitá bola tá diskusia. Smer tieto ataky poľahky odrážal a verejnosť im venuje stále menšiu pozornosť. Vyčítanie vládnej strane všetko čo urobila je stále viac kontraproduktívne. Poniektorí kritici z povolania sú už kritikou zahltení do tej miery, že strácajú sebaovládanie a prechádzajú na sprosté nadávky. V tomto je aktívny osobitne politický hybridný novotvar OĽANO-NOVA. Poslanecká imunita bola obmedzená len na výroky v parlamente, čo však neznamená, že stranícka tlačovka konaná v priestoroch parlamentu je ten prípad. Ak si pán Matovič opakovane utiera jazyk o vládnu stranu a nazýva ju prinajlepšom zlodejskou bandou, nejde o nič iné iba žalovateľné urážky. Ak páni Matovič a Lipšic uverili prieskumu, že v koalícii dosiahnu viac ako 11%, poriadne sa sekli. Pár minút pred uplynutím termínu doručili kandidátnu listinu čerstvo premenovaného hnutia, aby vraj neplatilo pre nich koaličné kvórum 7%, ale nebránilo im to vychvaľovať do neba svoju kandidátku. Už predtým obaja „lídri“ veľkohubo sľúbili, že si neuplatnia svoj poslanecký mandát ak nedosiahnu 7%. A to, že tento experimentálny hybrid skončí pod 7% je každým týždňom pravdepodobnejšie. Ak zmenu názvu hnutia zaregistrovali na MV neskôr ako bolo hnutie prihlásené do volieb doručením spoločnej kandidátnej listiny, môžu byť z volieb dokonca vylúčení.

V lete bol z ich strany podniknutý zákerný útok na premiéra a jeho manželku, že vraj majú na Belize účty s 673 miliónmi $, potom dali do obehu „Gorila II Slovakia“, odhalili kauzu kompa, všetko sú to tvrdenia bez dôkazov. Výsledkom ich snaženia bude to, že ani 5% nebude istých, napokon ako by vyzeral poslanecký klub bez svojich vodcov osnovateľov, najskôr by sa rozpadol do roka a do dňa.

Teraz vychádza na svetlo, že OĽANO-NOVA stojí za organizáciou neštandardných protestných akcií učiteľov a zdravotných sestier. Ultimatívne požiadavky malej vzorky učiteľov má vláda naplniť do dvoch týždňov, pričom relevantný odborový zväz podpísal s vládou KZ vyššieho stupňa. Ten štrajk, ktorým hrozia samozvaní vodcovia neustoja, ani nie je najdôležitejší, dôležité je zobrať Smeru aspoň 5% preferencií. Keby sa páni učitelia poobzerali okolo seba, videli by súkromné školy a iné subjekty, ktoré málo tvoria a veľa trovia a tým doslova tunelujú rozpočet školstva. Minister školstva im vo štvrtok 21 decembra ponúkne účasť na tvorbe programového vyhlásenia budúcej vlády. Otváranie štátneho rozpočtu 6 týždňov pred voľbami je však vylúčené.

Hromadné výpovede ako forma protestu je tolerovaná na Slovensku a to opakovane. Pritom v zdravotníctve je obmedzené aj právo na štrajk. Je úplne neprípustné, aby zdravotné sestry, ktorým plynie výpovedná lehota, testovali odolnosť fungovania nemocnice tým, že do nohy nenastúpia do služby, bez informovania zamestnávateľa. Vypnú telefóny a s pomocou spriaznených lekárov idú akože na OČR alebo sa nechajú vypísať na PN. To je z ich strany závažné porušenie pracovnej disciplíny ako vyšité. Pozoruhodné sú aj tzv. zmluvy o solidarite, podľa ktorých má tá sestra, ktorá výpoveď stiahne zaplatiť odborovému zväzu 3.300 €. Akt ktorým sa občan vzdáva svojho práva je neplatný! Prezidentka komory sestier nadáva ministrovi do klamárov v priamom prenose a sama klame ako cibuľa. Takáto fúria by vytočila aj svätého Jána zlatoústeho. Duo prezidentiek vyzýva premiéra, aby situáciu riešil. Ak sa na toto RF odhodlá, mal by im dať ako prvé podpísať výzvu k sestrám, aby bez odkladu stiahli svoje výpovede a až potom s nimi rokovať.

Toto je totálne nasadenie záloh do predvolebného boja. Ešte šťastie, že do 2-3 týždňov bude po Kačinej svadbe. Avizovaný štrajk učiteľov skončí fiaskom, alebo bude odvolaný. Nemocnice budú fungovať aj bez 2% zmanipulovaných sestier, alebo s nimi ak sa včas spamätajú. A OĹANO-NOVA po zásluhe zostanú pred bránami parlamentu, jednou ranou tak budú zabité dva otravné ovady.

Siedma veľmoc vo vytržení a opozícia pokračuje v deštrukčnej politike

17.08.2017

Tak nám dnes abdikoval p. Minister Plavčan a predseda SNS p. Danko sa ide venovať celé štyri dni svojim milovaným synom a hľadať odpovede na otázku „Byť či nebyť vo vrcholovej politike a keď byť, tak ako vyzrieť na svojich koaličných partnerov, aby nebol označovaný za porazeného“. Predseda Danko stúpol v očiach verejnosti keď po voľbách v marci 2016 správne zhodnotil [...]

Lip a Mat sa v politike našli, len kto to má vydržať?

20.04.2016

Stranu – nestranu a hnutie – nehnutie OĽANO-NOVA reprezentujú najčastejšie ich lídri, šéfovia či predsedovia: Matovič a Lipšic. OĽANO je čudo, ktoré popiera všetko čo robí politickú stranu stranou alebo politické hnutie hnutím. Toto čudo nemá členskú základňu organizovanú v základných organizáciách, nemá žiadne orgány s výnimkou poslaneckého klubu, no [...]

Triumfátor Fico má dúhovú vládu, napriek všetkým protivenstvám a šíreniu zloby

24.03.2016

Prešli iba dva týždne odo dňa (9 marca), kedy si R. Fico prevzal z rúk prezidenta poverenie zostaviť vládu a nová vláda je vymenovaná. Už 18 marca česká MF dnes písala o triumfátorovi Ficovi, ktorý dosiahol za dva týždne to, čo v Českej Republike trvalo 93 dní. Naš slovenské noviny píšu, rozhlasové a televízne stanice vidia veci inak, s dešpektom. Na mieste je [...]

Eduard Heger, Richard Sulík, Boris Kollár

O dátume predčasných volieb sa má rozhodnúť v utorok. Kto chce skorší termín a komu vyhovuje až september?

29.01.2023 18:18

Boris Kollár a aj strana SaS už ale pripustili, že by mohli podporiť aj júnový termín. Prečo sa ponáhľať a aký je naopak argument na oddialenie predčasných volieb?

Petr Pavel, Zuzana Čaputová

Spravila chybu alebo len ľudské gesto? Politici hodnotia návštevu prezidentky Čaputovej v štábe generála Pavla

29.01.2023 17:57

Do volebného štábu generála Pavla nečakane prišla slovenská prezidentka Zuzana Čaputová, aby mu zablahoželala k víťazstvu. Čo na jej nečakaný krok hovoria slovenskí politici?

petr pavel

Pavel má silný mandát a Babiš nekončí

29.01.2023 16:15

Čelní predstavitelia Babišovho hnutia ANO tvrdia, že ich šéf môže byť spokojný, lebo získal 2,4 milióna hlasov.

Žilinka

Žilinka neuvažuje o kandidatúre na prezidenta SR

29.01.2023 15:55

Deklaruje, že v decembri 2020 bol zvolený do funkcie na sedem rokov a toto obdobie chce naplniť.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 27
Celková čítanosť: 95744x
Priemerná čítanosť článkov: 3546x

Autor blogu

Kategórie