Založ si blog

Siedma veľmoc vo vytržení a opozícia pokračuje v deštrukčnej politike

Tak nám dnes abdikoval p. Minister Plavčan a predseda SNS p. Danko sa ide venovať celé štyri dni svojim milovaným synom a hľadať odpovede na otázku „Byť či nebyť vo vrcholovej politike a keď byť, tak ako vyzrieť na svojich koaličných partnerov, aby nebol označovaný za porazeného“.
Predseda Danko stúpol v očiach verejnosti keď po voľbách v marci 2016 správne zhodnotil projekt koalície avizovanej p. Sulíkom ako beznádejný a podal ruku predsedovi Smeru SD p. Ficovi, ktorý za pár dní sformoval štvorkoalíciu. Mnohí žasli nad tým, že SNS ide do holportu so stranou Most-Híd. Jedni to oceňovali, druhí nenechali nitku suchú ani na Dankovi, ani na Bugárovi. Napodiv v najslabšej koaličnej strane Sieť sa rozpadol poslanecký klub, lebo časť poslancov nebola ochotná podporovať vznikajúcu vládnu koalíciu. Osobnú zodpovednosť za mizerný volebný výsledok, aj za rozpad poslaneckého klubu vyvodil predseda Siete p. Procházka tým, že odišiel z politiky.
Predseda SNS bol zvolený za predsedu NR SR a čoskoro dal verejnosti na známosť, že parlamentná kultúra – nekultúra sa musí zmeniť. Vďaka tomu bol p. Danko častým hosťom v TV diskusných reláciách, poskytoval rozhovory novinárom, diskutoval na tlačových konferenciách, kde hovoril to čo si naozaj o veciach myslí, rovno od srdca. Vystupoval suverénne a nezabúdal pripomenať ako oživil SNS a aké smelé plány má so Slovenskom. S fungovaním koalície vyslovoval spokojnosť a provokácie zo strany médií a opozície kvalifikoval ako zbytočnú snahu o rozleptanie vládnej koalície. Spokojnosť bola aj s programovým vyhlásením vlády a jeho postupným napĺňaním, no len do času.
Masové médiá nazývané aj „Siedma veľmoc“ s výnimkou verejnoprávnych sú v demokraciách privátne a tým má byť zabezpečná ich objektívnosť, lebo sú nezávislé na štáte, tak môžu objektívne informovať verejnosť. Rozhodujúcim zdrojom príjmov privátnych médií je reklama, no tiež tam tečú prostriedky z rôznych mimovládnych organizácií a od sponzorov z ponikateľského stavu. Výsledkom tejto quasi nezávislosti je, že médiá nielenže informujú o politike a politikoch, ale priamo politiku robia! To nie je iba problém Slovenska, tak je to na celom svete s výnimkou totalít.
Vo svete, kde 5% najbohatších ľudí ovláda viac ako 90% zdrojov je spravodlivá spoločnosť čistou fikciou. Tým viac to platí na Slovensku, kde boli trestuhodne rozpredané strategické podniky do zahraničia. Tu každá vláda naráža na limitujúce mantinely, ktoré nemôže zbúrať, nikomu a ničomu by tým nepomohla. Populistické hlášky, že stačí nekradnúť a na všetko bude prostriedkov nadostač, sú táraniny bez reálneho základu. Vlády s účasťou Smeru SD akcentujú nastavenie elementárne spravodlivosti pri rozdeľovaní spoločenského produktu, základného piliera sociálnodemokratickej politiky. Počas každej vlády vedenej p. Ficom boli zmobilizované všetky kapacity opozície, masových médií, mimovládnych organizácií, quasi odborových organizácií a rôznych komôr do boja za deštrukciu vládnych štruktúr, šírenie dezilúzie, predkladanie nereálnych požiadaviek, produkciu kauz na bežiacom páse. Napriek tejto odpornej protislovenskej činnosti, dve vlády vedené p. Ficom riadne dovládli. Slovensko kráča po dobrej ceste (v rámci možností) a postupne sú naprávané dedičstvá minulosti ako nezamestnanosť, slabý rozvoj infraštruktúry, znižuje sa deficit verejných financií a aj relatívne zadĺženie štátu vyjadrené % HDP, výkon ekonomiky rastie viac ako 3% ročne, rastú reálne mzdy, domáca spotreba obyvateľstva prekonala v ekonomike podiel exportu. Protivládne kohorty napriek tomu nelenia a provokujú verejnosť šírením negatívnych správ, produkujú nespokojnosť lebo musia. V ich pozadí sú ľudia, ktorí majú iné predstavy o prerozdeľovaní spoločenského produktu, pritom ide o ľudí, ktorí už majú naozaj dosť. Tu platí výrok, že nebol by problém nakŕmiť hladujúcich, problém je uspokojiť bohatých.
Práve prebiehajúci zápas o charakter spoločnosti zastihol p. Danka ako nepripraveného, neskúseného, dôverujúceho nedôveryhodným zdrojom a žiaľ aj samoľúbeho politika. Z ničoho nič sa utrhol z reťaze a vygeneroval vládnu krízu neplatným vypovedaním koaličnej zmluvy. Korunu antikoaličným hoaxom nasadil svojimi podozreniami od agentúry JPP p. Paška. Tento pán by mal až do vyriešenia krízy mlčať. Pôvodne mal p. Danko 6 dní na vyriešenie problémov s eurofondami na MŠ, no ani on ani p. Minister Plavčan nedokázali rozptýliť podozrenia z nekompetentného riadenia procesu distribúcie eurofondov. Nedá sa svietiť, minister je politický nominant, ktorý nesie politickú zodpovednosť za všetky činy svojich podriadených. Pán Danko si dával načas a tak musel konať premiér. Sťažovať si pred redaktorom „Týždňa“ bol len ďalší prejav neskúsenosti a nezvládnutých emócií p. Danka.
Opozícia použije všetky svoje zbrane na to, aby odvolala nejakého ministra za Smer SD. Na rane je p. Richter za obnovenú kauzu resocializačného zariadenia „Čistý deň“. Zabudnuté je, že p. Minister Richter konal v súlade so zákonom, keď nezrušil akreditáciu „Čistému dňu“, lebo vtedy neexistoval relevantný dôkaz o porušení zákona. Poslanci NR podporujúci vládnu koalíciu si musia byť vedomí svojej zodpovednosti za Slovensko a podľa toho konať.

Lip a Mat sa v politike našli, len kto to má vydržať?

20.04.2016

Stranu – nestranu a hnutie – nehnutie OĽANO-NOVA reprezentujú najčastejšie ich lídri, šéfovia či predsedovia: Matovič a Lipšic. OĽANO je čudo, ktoré popiera všetko čo robí politickú stranu stranou alebo politické hnutie hnutím. Toto čudo nemá členskú základňu organizovanú v základných organizáciách, nemá žiadne orgány s výnimkou poslaneckého klubu, no [...]

Triumfátor Fico má dúhovú vládu, napriek všetkým protivenstvám a šíreniu zloby

24.03.2016

Prešli iba dva týždne odo dňa (9 marca), kedy si R. Fico prevzal z rúk prezidenta poverenie zostaviť vládu a nová vláda je vymenovaná. Už 18 marca česká MF dnes písala o triumfátorovi Ficovi, ktorý dosiahol za dva týždne to, čo v Českej Republike trvalo 93 dní. Naš slovenské noviny píšu, rozhlasové a televízne stanice vidia veci inak, s dešpektom. Na mieste je [...]

Nech vystúpia všetci sabotážnici!

15.03.2016

prikázal riaditeľ ZDŠ v nemenovanej obci pred viac ako 50 rokmi, na školskom dvore nastúpeným žiakom. Vystúpili traja spolužiaci a so zvesenými hlavami sa vliekli na čelo zhromaždenia. Potom ktorýsi učiteľ priniesol predmet dôkazný – konár odlomený z cudzokrajného kríka. Riaditeľ sa opýtal „sabotážnikov“ prečo zohyzdili krík v udržiavanom parku, ktorý patril [...]

Trump

Zmierenie? Trump ani nechcel vysloviť Bidenovo meno. Bude z neho (na jeden deň) diktátor?

19.07.2024 06:46

Republikánsky prezidentský nominant Donald Trump (78) je na vrchole moci.

Tel Aviv, Izrael, výbuch

Izraelský Tel Aviv otriasol výbuch, išlo zrejme o dron. Hlásia mŕtveho a ranených

19.07.2024 06:17, aktualizované: 06:25

Na sociálnych sieťach a v izraelských médiách sa objavili videá zachytávajúce výbuch, ktorému tesne predchádza svištivý zvuk.

Volodymyr Zelenskyj, vojna na Ukrajine

ONLINE: Zelenskyj: Ukrajina je pripravená aj na Trumpa, tvrdej práce sa nebojíme

19.07.2024 06:15, aktualizované: 07:41

Musíme spolupracovať so Spojenými štátmi, aj keby prezidentské voľby v USA vyhral Donald Trump, povedal ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Donald Trump

Trump prijal republikánsku nomináciu na prezidenta, hovoril aj o atentáte

19.07.2024 06:00, aktualizované: 07:36

Bývalý americký prezident Donald Trump v závere štvordňového zjazdu Republikánskej strany prijal nomináciu do novembrových prezidentských volieb.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 27
Celková čítanosť: 104778x
Priemerná čítanosť článkov: 3881x

Autor blogu

Kategórie