Založ si blog

Tak oblečte si dresy, nech je všetkým jasné, kto za koho kope!

Refrén elánovskej piesne bol aktuálny v čase jej vzniku, je aktuálny aj dnes a zrejme bude aktuálny ešte dlho. V tomto týždni vyprší termín na predstavenie kandidátnych listín do parlamentných volieb, ktoré sa uskutočnia 5 marca 2016. Keby všetci nádejní poslanci museli nosiť v kampani dres tých, ktorých záujmy sa hotujú zastupovať, bolo by to pre voliča jasnejšie nad slnko, koho určite nemajú voliť.
Relevantné politické strany, ktoré fungujú viac rokov, dokázali, že sú schopné vládnuť a spravovať podľa svojho presvedčenia Slovensko, majú vybudované štruktúry, funkčné orgány, dôveryhodných politikov vo svojom čele – tí spravidla zostavujú kandidátku podľa schopností, dlhodobej spoľahlivosti a celkovej angažovanosti svojich členov. Takto si môžu vyberať v Smere SD, KDH, SNS aj v maďarských stranách Most-Híd a SMK. S výnimkou Smeru SD v ostatných stranách zaujímajú zvoliteľné pozície aj politickí avanturisti, známi svojimi prestupmi zo strany do strany. Hrozným príkladom je Lucia Ž., ktorá ako členka KDH vykonávala funkciu štátnej tajomníčky MS, keď KDH na začiatku roku 2006 opustila koalíciu vedenú Mikulášom DZ. neváhala prijať post Ministerky spravodlivosti a prestúpiť do SDKÚ DS, kde čoskoro postúpila aj do vedenia strany. Potom čo SDKÚ DS vo voľbách v roku 2012 získala len 6,01% bola medzi prvými, ktorí sa poobzerali po inom pôsobisku a prestúpila do Most-Híd, kde ju čoskoro zvolili za podpredsedníčku. Strany, ktoré svoje kandidátky vyzdobujú takýmito „hviezdami“ disponujú nižšou stabilitu.
Horšou diagnózou trpí SDKÚ DS, zo strany odišli všetci známejší funkcionári, okrem jej predsedu, ktorý ustál už nejedno odvolávanie a zostatkov funkcionárskeho aktívu. Vernosť modrej v tejto najzadlženejšej strane si vysoko ocenili pozoruhodnou bil bordovou kampaňou, ktorú financujú z úveru. Posledný mohykán Ľudovít K. nečaká na vyradenie z kandidátky, ale sám sa tejto cti vzdáva. Ako pokus pre seberovných dobré! Že by táto recyklovaná strana získala potrebných 5,00% hlasov je ilúzia, ale aj zisk nad 3% by potešil a to príspevkom od štátu na činnosť – inak budú dlhy umorovať len veľmi ťažko.
Nástupcom SDKÚ DS má byť strana Sieť, jej preferencie kolíšu od 8 do 14% podľa toho, ktorá agentúra urobí prieskum. Strana sľubuje to čo je ťažko uchopiteľné „verejnú službu a dobrý štát“, len vojsko, ktoré by to zrealizovalo jej chýba. Na čele strany stojí utečenec z KDH, do prvej päťky sa radí dvojica primátorov okresných miest a špecialista kauzológ, ďalší utečenec z SDKÚ DS. Ako funguje strana, keď nie je schopná postaviť do kandidátky aspoň 40 kandidátov na poslancov? Budí to podozrenie z toho, že pekné reči sa hovoria a skutočnosť je iná. Personálna chudoba je v Sieti evidentná, veď kto okrem predsedu je schopný zastávať ministerskú alebo vysokú parlamentnú funkciu? Nikto!
Najvážnejšia situácia je v skupinke adeptov, ktorí robia politiku po svojom alebo sú to úplní začiatočníci, tí vrhajú do kampane maximum možného, najmä smelých vyhlásení, nezmyselných atakov, škandály, cirkusové čísla v parlamente, aby zaujali a presvedčili.
SAS vedená europoslancom Richardom S. stratila všetky osobnosti, lebo ani predseda, ani jeho podpredsedovi osobnosťami nie sú a nikdy nebudú, sú to len lacní tárači. Ľubomír G. má z obdobia bašovania na MO na triku kauzu nezákonného odpočúvania! Liberáli majú v kandidátke jasno, ponuka bola pre každého člena, ktorý prejavil čo len minimálny záujem!
Dodnes nie je jasné akú kandidátku predstaví OĹANO – NOVA. Bude to koalícia alebo Igor M. predstaví kandidátku OĹANO, s výberom osobností z NOVA alebo bez nich. Tieto otázky by mali byť dávno jasné, lenže nie sú, lebo OĽANO nie je stranou, ale skupinkou okolo adolescentného voľnomyšlienkara. Pokiaľ sa podarí týmto politickým experimentátorom prejsť do parlamentu, bude to znova to isté čo zažíva parlament aj na prebiehajúcej plenárnej schôdzi. Teda cirkus. Igor M. už tričko nosí, nie na svoju identifikáciu, ale na dráždenie premiéra Fica. Táto zostava nech bude akákoľvek, sa na nič seriózne nehodí a na prípadné vládnutie je vonkoncom nepoužiteľná.

Siedma veľmoc vo vytržení a opozícia pokračuje v deštrukčnej politike

17.08.2017

Tak nám dnes abdikoval p. Minister Plavčan a predseda SNS p. Danko sa ide venovať celé štyri dni svojim milovaným synom a hľadať odpovede na otázku „Byť či nebyť vo vrcholovej politike a keď byť, tak ako vyzrieť na svojich koaličných partnerov, aby nebol označovaný za porazeného“. Predseda Danko stúpol v očiach verejnosti keď po voľbách v marci 2016 správne zhodnotil [...]

Lip a Mat sa v politike našli, len kto to má vydržať?

20.04.2016

Stranu – nestranu a hnutie – nehnutie OĽANO-NOVA reprezentujú najčastejšie ich lídri, šéfovia či predsedovia: Matovič a Lipšic. OĽANO je čudo, ktoré popiera všetko čo robí politickú stranu stranou alebo politické hnutie hnutím. Toto čudo nemá členskú základňu organizovanú v základných organizáciách, nemá žiadne orgány s výnimkou poslaneckého klubu, no [...]

Triumfátor Fico má dúhovú vládu, napriek všetkým protivenstvám a šíreniu zloby

24.03.2016

Prešli iba dva týždne odo dňa (9 marca), kedy si R. Fico prevzal z rúk prezidenta poverenie zostaviť vládu a nová vláda je vymenovaná. Už 18 marca česká MF dnes písala o triumfátorovi Ficovi, ktorý dosiahol za dva týždne to, čo v Českej Republike trvalo 93 dní. Naš slovenské noviny píšu, rozhlasové a televízne stanice vidia veci inak, s dešpektom. Na mieste je [...]

Nancy Pelosiová

Bývalá šéfka Snemovne povedala Bidenovi, že podľa prieskumov nemôže Trumpa poraziť

18.07.2024 08:04

Bidenovo pokračovanie v kampani by podľa Pelosiovej mohlo tiež zmariť šance demokratov na získanie väčšiny v Snemovni reprezentantov.

valencia

Tragédia vo Francúzsku: Pri požiari bytovky zomrelo sedem ľudí, vrátane troch detí

18.07.2024 07:38, aktualizované: 08:51

Príčina požiaru zatiaľ nie je jasná. Hasiči z domu evakuovali 33 ľudí.

Joe Biden

Biden: Odstúpim z kandidatúry, len ak mi to povie 'Lord Všemohúci'. Prezident dostal covid

18.07.2024 07:14

Bidenove vyhlásenia prichádzajú uprostred rastúcich výziev od demokratov, aby stiahol svoju kandidatúru na znovuzvolenie.

čína požiar

Masívny požiar v čínskom nákupnom centre zabil najmenej 16 ľudí

18.07.2024 06:37

Požiar vypukol na prízemí 14-poschodového nákupného centra v meste C'-kung v provincii S'-čchuan.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 27
Celková čítanosť: 104739x
Priemerná čítanosť článkov: 3879x

Autor blogu

Kategórie