Založ si blog

Dôveru si treba zaslúžiť, nedá sa kúpiť, ani predať!

Kocky sú hodené, kandidátne listiny politických strán a hnutí už skúma novovytvorená Ústredná volebná komisia. Viac ako 4 milióny voličov sa môže tešiť na to, že sa na ich hlavy vyvalí množstvo informácií, sľubov reálnych, ale aj tých z kategórie demagogických.

Konsolidované politické strany a hnutia to vybavili bez kŕčov, niektoré dokonca slávnostne. Smer SD na sneme, ktorý svojimi parametrami musel otriasť sebavedomím ich oponentov. Takmer 900 prítomných delegátov, vyše 70 hostí hovorí o sile strany. Snem okrem bilancovania výsledkov vládnutia vo vyše hodinovom vystúpení predsedu, ktorému stačilo zdôrazniť, že strana za 25 rokov existencie nestratila jediného poslanca, že v aktuálnom volebnom období dokázala ozdraviť verejné financie, nasmerovať ekonomiku na rastovú trajektóriu a pritom nezabudla na ľudí. Vo forme dvoch sociálnych balíkov realizovala 30 opatrení na zlepšene životnej úrovne širokých vrstiev obyvateľstva a súčasne podporila podnikateľský sektor. Navyše bol predstavený 3 balík s 10 opatreniami v hodnote 1 miliardy €, ktorý by sa mohol dostať do programového vyhlásenia budúcej vlády, ak v nej pravda Smer SD bude lídrom.

Smer SD ide po vyskúšanej ceste, ktorá sa osvedčila v rokoch 2006, 2010 a 2012, kedy voľby s jednoznačnou prevahou vyhral. Na sneme diskutovali iba hostia a všetci vzdali hold strane, ktorá je vypočítateľná, ktorá ctí sociálny dialóg, čo kvitujú nielen v KOZ, ale aj organizáciách združujúcich zamestnávateľov AZZZ, RÚZ a Klub 500. Predstavitelia ZMOS, Jednoty dôchodcov a Zväzu protifašistických bojovníkov len potvrdili, že s ich podporou to má Smer SD rozohrané na podobný volebný výsledok, aký dosiahol v roku 2012.

Nanajvýš trápne vyzneli otázky redaktorky RTVS na tlačovej konferencii smerované na neprítomného Pavla P. Zdá sa, že verejnoprávna RTVS nastupuje do mediálnej vojny s ambicióznym Smerom bez bázne a hany. Lenže, pokiaľ v atakoch na vládnu strany tromfujú aj komerčných kolegov, vyvstáva otázka prečo a hlavne, za čo to robia?

Pozornosť až nepatričnú médiá venovali aj vydedencom, ktorí na poslednú hodinu nachádzali útočisko na kandidátkach existujúcich či novovytvorených subjektov. Tak Ľudovít K. kúpil jedno mužnú stranu, premenoval ju na DS SDKÚ a prihlásil ako predseda a líder do volebného zápasu. Demokratická skupina zostane skupinou či skôr skupinkou zúfalcov, ktorí však prispejú k definitívnemu koncu SDKÚ DS, pričom paradoxne bol to práve Ľudovít K., kto jej dal či predal za ministerské kreslo, Demokratickú stranu.

Aj posledný rébus bol rozriešený, OĹANO a NOVA nie sú koalíciou, ale jediným hnutím s názvom OĽANO-NOVA, lebo nechcú riskovať, že nedosiahnu potrebných 7% hlasov. Aby veľkohubí lídri týchto neurčitých zoskupení nevyzerali ako úplní diletanti, zaviazali sa občanom, že ak nedosiahnu aspoň 7% neuplatnia si svoj mandát poslanca NR SR. Lídrom kandidátky je blogerka bez politických skúseností a takých je medzi kandidátmi väčšina. Vystupovanie Igora M. na tlačovke v pondelok bolo úplne zmätočné, bez ladu a skladu, predviedol diletantizmus najhrubšieho zrna. Vzdelaní ľudia za jeho chrbtom museli trpieť a Daniel L., ktorý mal ambíciu založiť novú väčšinu a skončil na 14 mieste kandidátky hnutia politicky nedefinovateľného, ten klesol do úplného suterénu. Akoby to nestačilo, za 24 hodín sa hnutie predstavilo tým, že všetci nádejní 150 poslanci hnutia podpísali čestný záväzok, že nepoložia vládu v ktorej budú brať účasť. Okrem boja proti zlodejom nemajú nič v programovej výbave a už sa uchádzajú o dôveru koaličných partnerov.

Odvolávame čo sme sľúbili a sľubujeme, že vládu nepovalíme! Je to na zaplakanie takto krvaviť politiku a zhadzovať seba aj ostatných politikov. Nepolitická politika a tzv. hnutia protestu sú pre Európu rovnako nebezpečné, ako nezvládnutá migračná kríza. Kto podporuje takéto nestabilné subjekty vo voľbách, ten zarába minimálne na taký chaos, aký sme tu mali v rokoch 2010-2012.

Siedma veľmoc vo vytržení a opozícia pokračuje v deštrukčnej politike

17.08.2017

Tak nám dnes abdikoval p. Minister Plavčan a predseda SNS p. Danko sa ide venovať celé štyri dni svojim milovaným synom a hľadať odpovede na otázku „Byť či nebyť vo vrcholovej politike a keď byť, tak ako vyzrieť na svojich koaličných partnerov, aby nebol označovaný za porazeného“. Predseda Danko stúpol v očiach verejnosti keď po voľbách v marci 2016 správne zhodnotil [...]

Lip a Mat sa v politike našli, len kto to má vydržať?

20.04.2016

Stranu – nestranu a hnutie – nehnutie OĽANO-NOVA reprezentujú najčastejšie ich lídri, šéfovia či predsedovia: Matovič a Lipšic. OĽANO je čudo, ktoré popiera všetko čo robí politickú stranu stranou alebo politické hnutie hnutím. Toto čudo nemá členskú základňu organizovanú v základných organizáciách, nemá žiadne orgány s výnimkou poslaneckého klubu, no [...]

Triumfátor Fico má dúhovú vládu, napriek všetkým protivenstvám a šíreniu zloby

24.03.2016

Prešli iba dva týždne odo dňa (9 marca), kedy si R. Fico prevzal z rúk prezidenta poverenie zostaviť vládu a nová vláda je vymenovaná. Už 18 marca česká MF dnes písala o triumfátorovi Ficovi, ktorý dosiahol za dva týždne to, čo v Českej Republike trvalo 93 dní. Naš slovenské noviny píšu, rozhlasové a televízne stanice vidia veci inak, s dešpektom. Na mieste je [...]

nôž, krv, zranenie

Veľká tragédia v Hlohovci: V byte našli dobodaného 19-ročného mladíka

20.04.2024 21:44

Privolaní záchranári mu už nedokázali pomôcť.

Taiwan, vojaci

USA odklepli spojencom pomoc za 95 miliárd dolárov. Biden: Jasná správa o našej sile

20.04.2024 19:51, aktualizované: 21:54

Rad kongresmanov ocenil, že šéf Snemovne Mike Johnson zákony na hlasovanie predložil. Johnson kvôli tomu podľa médií riskuje vlastný post.

nehody

Nešťastný deň pre Brezovú pod Bradlom: Dve nehody a päť zranených. Zasahoval aj vrtuľník

20.04.2024 19:29

Polícia vyšetruje okolnosti dvoch dopravných nehôd, ku ktorým došlo v sobotu v Brezovej pod Bradlom.

loď, trajekt, potopený

V Stredoafrickej republike zahynulo pri potopení sa lode 58 ľudí, smerovali na pohreb

20.04.2024 18:56, aktualizované: 21:33

Podľa svedkov viezla rybárska loď na rieke Mpoko v Bangui viac ako 300 osôb. Pomoc prišla až po 40 minútach.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 27
Celková čítanosť: 102205x
Priemerná čítanosť článkov: 3785x

Autor blogu

Kategórie