Založ si blog

Médiá ako nevyčerpateľný zdroj demagógie a klamstiev?

Médiá ako nevyčerpateľný zdroj demagógie a klamstiev?
Ľudstvo musí vyriešiť niekoľko problémov, ktoré postupne menia život na tejto planéte na neznesiteľný. Prvý je oteplovanie planéty zeme a s ním súvisiace klimatické zmeny, tie už dnes prispievajú k migrácii obyvateľstva z chudobnej Afriky do Európy a to ešte nie je klimatickým zmenám koniec. Zem totiž nemôže poskytnúť 7 miliardám obyvateľov taký štandard, na aký sú zvyknutí európania alebo američania – nemá toľko zdrojov.
Z iného súdka je problém vyvolaný voľným šírením informácií a ich ľahkou dostupnosťou, pričom ich nezanedbateľná časť je toxická, spoločensky škodlivá. Z jednej strany možno s uspokojením konštatovať edukatívny význam prístupu k informáciám. Zručnosť mládeže pri používaní informačných technológií rastie geometrickým radom a v dôsledku toho klesá vek ľudí schopných produkovať patenty a iné ojedinelé riešenia. Z druhej strany, títo mladí šikovníci spravidla nedosahujú úroveň všeobecnej vzdelanosti na úrovni niekdajších gymnazistov.
Najviac škôd na vedomí ľudí otvorených na prijímanie informácií páchajú poniektorí politici a ich poslušná štafáž: novinári, redaktori, analytici, hovorcovia, treťosektoroví samozvaní odborníci atď. Títo spoločne produkujú tok informácií s cieľom formovať verejnú mienku s konkrétnymi cieľmi. Ak si niekto myslí, že to robia nezištne a na prospech demokracie, je na veľkom omyle. Za organizovanou mediálnou kampaňou často stoja skryté nadnárodné korporácie a tajné služby.
Na malom priestore možno uviesť len pár príkladov, ktoré dokazujú manipuláciu informácií.
Koľko len klamstiev, demagógie sa popísalo a pohovorilo o vývoji na Ukrajine a prečo to všetko? Lebo to tak malo byť! Ukrajina sa mala stať dôvodom vojenského konfliktu NATO a Ruska. Nemenovaná veľmoc so svojim 16 tajnými službami nešetrila podporou ani peniazmi. Ľudové povstanie na Majdane bolo potrebné podporiť aj finančne a udržovať v prevádzkovej teplote až do zosadenia legitímnej moci a nastolenia moci novej, naklonenej a vďačnej „exportérom demokracie“. Vo východných oblastiach Doneckej a Luhanskej, tobôž na Kryme žili a stále žijú etnickí rusi vo väčšine, no prischol im hanlivý názov „proruskí separatisti“. Oni nesúhlasili s dianím v Kyjeve a žiadali viac autonómie, dostali „občiansku vojnu“, ktorá sa rozhára opakovane aj po stiahnutí zbraňových systémov s väčším dostrelom.
Ukrajinskí aktivisti zničili dva stožiare 400 kV elektrického vedenia a tým ponorili Krym do tmy a chladu. Pozoruhodné je, že ozbrojená banda bránila elektrikárom stožiare opraviť, mali to byť „Krymskí Tatári“. Potom, čo sa s prezidentom Porošenkom dohodli, prevzal dozor nad dielom diverzantov „Pravý sektor“. Ozbrojenci mali napádať aj montérov ruskej spoločnosti, ktorí kládli podmorský silnoprúdový kábel spájajúci Krym s ruským územím.
Každý deň hrozí Ukrajine bankrot, no zadlžená krajina so slabnúcou menou sa nevzdáva, naopak zvyšuje svoju vojenskú prítomnosť na hraniciach tzv. separatistických republík. Zdokumentovali to pozorovatelia z OBSE, ale správa o tom zapadla prachom. Smerom k Rusku sa Kyjev správa nepriateľsky, zakázal prelety ruských lietadiel, obmedzil tranzitnú železničnú dopravu, neplatí za spotrebovaný plyn.
Potom čo ruský stredný bombardér SU 24 mal na 17 sekúnd narušil turecký vzdušný priestor, bol zostrelený tureckým stíhačom F 16 raketou vzduch – vzduch, už nad sýrskym územím. Ozbrojenci označovaní za umiernenú opozíciu, pálili zo všetkých hlavní na dvojčlennú posádku, ktorá klesala k zemi na padákoch. Pri tom, čo mal menej šťastia (pilot) vzývali Alaha, lynčovali ho a možno ho aj oskalpovali. Vrtuľník, ktorý zachraňoval posádku SU 24 odpálili americkou protitankovou strelou TOW a znovu vzývali Alaha. Boli identifikovaní ako Turkméni, bojujúci v sýrskom pohraničí.
Slovenskí aktivisti opakovane zhanobili sochu Vasila B. v jeho rodnej obci. Keď dvaja robia to isté, nie je to to isté, diverzanti a barbari môžu byť vydávaní za aktivistov a sprostí vrahovia za umiernenú opozíciu B. Asada. Keď sa dnešní potomkovia barbarov valia do Európy, ide vraj o migračnú vlnu a všetci Európania sú povinní im pomáhať. Len či je táto pomoc domyslená!

Siedma veľmoc vo vytržení a opozícia pokračuje v deštrukčnej politike

17.08.2017

Tak nám dnes abdikoval p. Minister Plavčan a predseda SNS p. Danko sa ide venovať celé štyri dni svojim milovaným synom a hľadať odpovede na otázku „Byť či nebyť vo vrcholovej politike a keď byť, tak ako vyzrieť na svojich koaličných partnerov, aby nebol označovaný za porazeného“. Predseda Danko stúpol v očiach verejnosti keď po voľbách v marci 2016 správne zhodnotil [...]

Lip a Mat sa v politike našli, len kto to má vydržať?

20.04.2016

Stranu – nestranu a hnutie – nehnutie OĽANO-NOVA reprezentujú najčastejšie ich lídri, šéfovia či predsedovia: Matovič a Lipšic. OĽANO je čudo, ktoré popiera všetko čo robí politickú stranu stranou alebo politické hnutie hnutím. Toto čudo nemá členskú základňu organizovanú v základných organizáciách, nemá žiadne orgány s výnimkou poslaneckého klubu, no [...]

Triumfátor Fico má dúhovú vládu, napriek všetkým protivenstvám a šíreniu zloby

24.03.2016

Prešli iba dva týždne odo dňa (9 marca), kedy si R. Fico prevzal z rúk prezidenta poverenie zostaviť vládu a nová vláda je vymenovaná. Už 18 marca česká MF dnes písala o triumfátorovi Ficovi, ktorý dosiahol za dva týždne to, čo v Českej Republike trvalo 93 dní. Naš slovenské noviny píšu, rozhlasové a televízne stanice vidia veci inak, s dešpektom. Na mieste je [...]

opatrovateľka, seniori

Kto sa postará o dôchodcov? Akútny nedostatok opatrovateliek je celoslovenským problémom. Banská Bystrica prišla s riešením

28.05.2024 08:00

Frustrácia, nedocenenosť, fyzická aj psychická vyčerpanosť - to sú dôvody, prečo o opatrovateľstvo ako profesiu veľký záujem nie je. Zmení sa to niekedy?

Volodymyr Zelenskyj, Španielsko

ONLINE: Kyjev chce vojenských inštruktorov aj z iných krajín. Poliaci kupujú z USA strely dlhého doletu

28.05.2024 06:00, aktualizované: 08:34

Francúzsko nemusí byť jedinou krajinou, ktorá deklarovala vyslanie vojenských inštruktorov na Ukrajinu. Kyjev rokuje aj s ďalšími štátmi.

Bývalý riaditeľ Úradu pre ochranu ústavných činiteľov Peter Krajčírovič

Exšéf bodyguardov o atentáte na Fica: Ochranka nie je o násilí, ale o poriadnej príprave. Otázne je, kto mal aké informácie

28.05.2024 06:00

Ani takmer dva týždne od atentátu nie je jasné, či ochrankári postupovali správne.

Ukrajina, vojak

Západ vyrába muníciu pomalšie a drahšie, než Rusko. Zaplatí za to Kyjev stratou Charkova a Odesy?

28.05.2024 05:30

Rusko chrlí delostrelecké granáty trikrát rýchlejšie a štyrikrát lacnejšie ako Spojené štáty a krajiny Európskej únie, odhaduje poradenská spoločnosť Bain & Company.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 27
Celková čítanosť: 103559x
Priemerná čítanosť článkov: 3836x

Autor blogu

Kategórie