Založ si blog

Je strana Sieť trójskym koňom finančnej skupiny?

Strana Sieť ako hovorí jej namyslený líder vznikla na zelenej lúke pred 1,5 rokom, vraj má okolo 2 tisíc členov. Jedno aj druhé je málo na to, aby prevzala vládnu zodpovednosť za Slovensko, ale tí ktorý vstávajú aj líhajú s myšlienkou na porážku Fica si to nemyslia. Dobre všetci vedia, že Smer – SD voľby s prehľadom vyhrá, ale nemusí mať dosť mandátov v parlamente na to, aby zostavil vládu sám a nemusí mu vyjsť v ústrety ani jedna z tzv. stredno-pravých strán. Tak sa to stalo v rokoch 1998, 2002 aj 2010, že vládu nezostavil víťaz volieb, ale strana ktorá ponúkla prezidentovi konkrétnu vládnu zostavu bez víťaza volieb.
Tento scenár bol a je rozpracúvaný do detailov tými, ktorí bažia po návrate pravicových reforiem pod ktorými sa tak pekne ukrylo rabovanie národného bohatstva, výpredaj strategických a iných bonitných podnikov do zahraničia a čo je dôležité, rástla tolerancia s majiteľmi výrobných prostriedkov pri obmedzovaní práv ľudí práce a ich zástupcov. Mocní tohto sveta, veriac definícii, že politika je zhmotnená ekonomika však nesedia so založenými rukami, ale konajú. Konajú cieľavedome, vediac že masové médiá, tretí sektor, potkýnajúca sa opozícia, prezident, aj ďalšie mediálne známe osobnosti sú na ich strane, pripravili akcie, ktoré mali oslabiť pozície Smeru, najmä zraziť jeho preferencie hlboko pod 40%. Na to nestačila sériová produkcia káuz, ktoré sa spravidla ukazujú ako bubliny, pseudokauzy. To musia byť bomby, ktoré zarezonujú vo verejností a šokujú voličov.
Zdravotné sestry vraj nesúhlasili so zákonom o ich platových pomeroch a preto hromadne podali výpovede. Nuž je potrebné spresniť, že len niektoré sestry a predmetný zákon bol riadne pripomienkovaný a prerokúvaný so sociálnymi partnermi, teda regulárnymi odborovými zväzmi. Sestry si nechali nahovoriť, že s nátlakom a vyhrážaním si môžu klásť aj nerealizovateľné podmienky voči vláde a parlamentu. Nedomysleli, že v zdravotníctve pracuje veľa profesií a v odmeňovaní musí byť elementárny poriadok, nie chaos. Výsledkom ich zápasu za lepšie zdravotníctvo je asi 500 sestier, ktoré sú v stave nezamestnaných. Je priam šokujúce, že aj v tejto situácii ich dve nekompetentné osoby povzbudzujú v stupňovaní podmienok, aby napríklad podpísali nové pracovné zmluvy len vtedy, ak prijmú všetky naspäť! Aj na tomto prípade vidieť, že pani starostka z Kuneradu si robí zo zákonníka práce vtipy alebo ho vôbec nechápe! Kedy sa vlastne táto pani stará o Kunerad?
Dvojtýždňový štrajk niektorých učiteľov neorganizoval odborový zväz v zmysle zákona, ale Iniciatíva slovenských učiteľov a podľa toho vyzeral, aj dopadol. ISU prechádza do štrajkovej pohotovosti a vystriedať ju iná iniciatíva, tentoraz vysokoškolských učiteľov, ktorá nemá vlastné požiadavky a vznikla len včera. Nič nedosiahli, iba to čo im vláda ponúkala, no smradu narobili neúrekom! Cieľ prezradený členom štrajkového výboru znížiť preferencie Smeru SD o 5% bol podľa niektorých prieskumných agentúr splnený, podľa iných čiastočne. Za marazmus v školstve neviňme len politikov, najväčší vinníci sú samotní učitelia, lebo nevedia školstvo manažovať, lebo nevedia učiť.
Zdravotné sestry a učitelia v ich neštandardných protestoch podporovalo rovnako neštandardné hnutie–strana OĽANO NOVA. O tom dnes nikto nepochybuje, no ako to už býva: hádzať kameňom nemôže ten, kto je evidentne vinný z viacerých daňových podvodov. Jamu kopali a sami do nej padli!
Potom čo podpredseda Siete Miroslav B odhalil kauzu zmlúv VšZP s tetou Ankou, vyšla z jeho úst ďalšia „bomba“, vlastne bomba kšeft maséra Kostku, ktorému VšZP platí viac ako 250 sestrám. Ani jemu ani nádejnému „gazdovi pravice“ neprekážalo, že zavádzajú: MUDr. Kostka prevádzkuje 5 kliník po celom Slovensku, zamestnáva do 400 zamestnancov a má viac ako 40 tisíc pacientov. Tá trojmiliónová zmluva by rozhodne tieto výkony nepokryla, časť si pacienti doplácajú. Už po druhý krát bol vládny úrad obvinený, že nejaký dokument bol vytvorený na PC štátneho úradníka. Tento krát v príslušenstve pripojeného dokumentu vytvoreného vo formáte textového editora Word, odhalili investigatívni odborníci strany Sieť, ako autora pracovníčku sekretariátu úradu vlády a tá istá osoba bola podľa nich aj poslednou upravovateľkou dokumentu. V dokumente bolo stanovisko osočeného MUDr. Kostku, ktoré rozposlal nielen úradom ale aj mnohým médiám a podľa výkladu urobeného na TB strany Sieť, dokument vznikol na úrade vlády SR. Prítomní novinári rozpútali div nie hystériu ako to len puncovaní hlupáci vedia. Premiér síce na svojej TB nevedel vysvetliť ako to je možné, ale napodiv sa ho zastal Ficobijec Martin Daňo, ktorý na stránke www.ginn.press zverejnil 39 minútové video v ktorom vysvetľuje ako sa vyrábajú kauzy a ako ľahko sa dá zmeniť autor uvedený v príslušenstve dokumentu Word, aj ten kto je uvedený ako jeho posledný úpravca. Vo videu sú uvedené aj iné fakty, ktoré veru nevrhajú na stranu Sieť dobré svetlo.
Matovič mal bieleho koňa a Penta má trójskeho koňa, aká to vzácna zhoda.

Siedma veľmoc vo vytržení a opozícia pokračuje v deštrukčnej politike

17.08.2017

Tak nám dnes abdikoval p. Minister Plavčan a predseda SNS p. Danko sa ide venovať celé štyri dni svojim milovaným synom a hľadať odpovede na otázku „Byť či nebyť vo vrcholovej politike a keď byť, tak ako vyzrieť na svojich koaličných partnerov, aby nebol označovaný za porazeného“. Predseda Danko stúpol v očiach verejnosti keď po voľbách v marci 2016 správne zhodnotil [...]

Lip a Mat sa v politike našli, len kto to má vydržať?

20.04.2016

Stranu – nestranu a hnutie – nehnutie OĽANO-NOVA reprezentujú najčastejšie ich lídri, šéfovia či predsedovia: Matovič a Lipšic. OĽANO je čudo, ktoré popiera všetko čo robí politickú stranu stranou alebo politické hnutie hnutím. Toto čudo nemá členskú základňu organizovanú v základných organizáciách, nemá žiadne orgány s výnimkou poslaneckého klubu, no [...]

Triumfátor Fico má dúhovú vládu, napriek všetkým protivenstvám a šíreniu zloby

24.03.2016

Prešli iba dva týždne odo dňa (9 marca), kedy si R. Fico prevzal z rúk prezidenta poverenie zostaviť vládu a nová vláda je vymenovaná. Už 18 marca česká MF dnes písala o triumfátorovi Ficovi, ktorý dosiahol za dva týždne to, čo v Českej Republike trvalo 93 dní. Naš slovenské noviny píšu, rozhlasové a televízne stanice vidia veci inak, s dešpektom. Na mieste je [...]

Nancy Pelosiová

Bývalá šéfka Snemovne povedala Bidenovi, že podľa prieskumov nemôže Trumpa poraziť

18.07.2024 08:04

Bidenovo pokračovanie v kampani by podľa Pelosiovej mohlo tiež zmariť šance demokratov na získanie väčšiny v Snemovni reprezentantov.

valencia

Tragédia vo Francúzsku: Pri požiari bytovky zomrelo sedem ľudí, vrátane troch detí

18.07.2024 07:38, aktualizované: 08:51

Príčina požiaru zatiaľ nie je jasná. Hasiči z domu evakuovali 33 ľudí.

Joe Biden

Biden: Odstúpim z kandidatúry, len ak mi to povie 'Lord Všemohúci'. Prezident dostal covid

18.07.2024 07:14

Bidenove vyhlásenia prichádzajú uprostred rastúcich výziev od demokratov, aby stiahol svoju kandidatúru na znovuzvolenie.

čína požiar

Masívny požiar v čínskom nákupnom centre zabil najmenej 16 ľudí

18.07.2024 06:37

Požiar vypukol na prízemí 14-poschodového nákupného centra v meste C'-kung v provincii S'-čchuan.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 27
Celková čítanosť: 104738x
Priemerná čítanosť článkov: 3879x

Autor blogu

Kategórie