Založ si blog

Matovič tancuje na tekom ľade

V stredu sa rekonvalescent Matovič postavil pred novinárov na svojom obľúbenom mieste v NR SR a zahájil ohlásenú TB. Zo sľubovaných dôkazov ukázal na údajnú kópiu „Daňového priznania“ podniku – živnosti Mgr. Igor Matovič Regionpress za rok 2008. Opakovane sa vystatoval, že zaplatil daň z príjmu vo výške presahujúcej 15 miliónov Sk, a vôbec vraj bol platcom najvyšších daní v TT kraji. Tento doklad, vlastne tlačivo neobsahoval pečiatku DÚ a vyzeral akoby bol práve ručne vypísaný. Na tomto neoverenom tlačive bol základ dane niečo nad 80 miliónov Sk. Tvrdil, že peniaze na účte riadne zdanil a mal právo si ich previesť na súkromný účet. Nuž ako ich zdanil, keď daňové priznanie sa podáva spravidla v marci nasledujúceho roku a drží nejaký živnostník na podnikovom účte zdanené peniaze? Aby novinárom úplne pomotal hlavy vyzval ich na spoločnú kontrolu účtovníctva, ktoré má uschované na povale RD po babke v obci Borová, obvinil kupujúceho z krivej výpovede pred vyšetrovateľom NAKA. To že sa výsluch uskutočnil vyšetrovateľom NAKA v sobotu, deň po TB premiéra Fica dokazuje vraj jeho ovládanie OČTK. Opakovane ho nazýval zlodejom a klamárom, poosočoval všetkých naokolo. Vraj podá trestné oznámenie nielen na kupujúceho pre krivú výpoveď, ale premiéra Fica vyzval na súboj na polygrafe. Nutkanie kádrovať ľudí ho zdá sa neopúšťa – obľúbená to zábavka jednoduchých ľudí. Pred štyrmi rokmi chcel testovať svojich spolu kandidátov – nepochodil, v roku 2014 chcel testovať Radoslava Procházku, ten najskôr súhlasil, no zakrátko si to rozmyslel.
Premiér Fico v krátkej reakcii z Kežmarku odkázal, že predložené dôkazy podivnej transakcie neboli vyvrátené, že nemá čas sa zaoberať pánom Matovičom a necháva to na OČTK nech vyšetria či bol spáchaný trestný čin alebo nebol.
Televízia TA3 dala v stredu takmer hodinový priestor p. Matovičovi, na verejnú obhajobu v relácii „Téma dňa“. Pre tých, ktorí ešte veria v bezúhonnosť p. poslanca, odporúčam pozrieť z archívu, stratia všetky ilúzie o tomto človeku.
Redaktor Bielik ako je jeho dobrým zvykom bol pripravený, čo neplatí o pánovi „Predsedovi“, ktorý si vystačil s vypísaným tlačivom daňového priznania, kópiou kúpno-predajnej zmluvy a prepisom vypočutia kupujúceho p. Vandáka zo 6 februára 2016. Pôsobil roztržito ako napokon vždy, nebol si takmer v ničom čo musel loviť v pamäti istý, až napokon redaktora obvinil, že disponuje informáciami ktoré nemá odkiaľ vedieť a tie mu určite poskytli zo Súmračnej (sídlo Smeru SD). Dlhodobá ani krátkodobá pamäť pána „Predsedu“ je sotva priemerná, neraz protirečil sám sebe.
Odlišne od pána Vandáka popísal putovanie účtovných dokladov zo sídla podniku v Trnave, on vraj žiadal kupujúceho uschovať všetky účtovné doklady od roku 1997 po 14 augusta 2008 čo bol deň predaja podniku. Podľa p. Matoviča boli doklady naložené do dvoch aut, podstatná časť do Mercedesu Vito a nakoľko kupujúci nedisponoval vhodným priestorom, prevzal si len doklady za roky 2002 a 2004 + doklady o pohľadávkach do jeho malého osobného auta, tieto mali byť zaparkované dva či tri dni pred bytovým domom, kde býva kupujúci. Potom mali spoločne vyraziť do Borovej k babke predávajúceho. Tam zostala dodávka zaparkovaná na dvore asi tri roky. Prečo boli účtovné doklady takto mobilné tri roky nevysvetlil. Podľa zákona musia byť účtovné doklady platcu dane archivované až 10 rokov + dobu po ktorú prebiehajú daňové kontroly, táto povinnosť patrí dodnes p. Matovičovi, on sa jej nijako nezbavil. Prečo chýbajú doklady práve z rokov 2002 a 2004? Pán Matovič to hádže na kupujúceho, ktorý ich vraj v rozpore s jeho pokynom a uzavretou zmluvou zničil! Vzniká podozrenie, že toto boli rozhodujúce roky, pre ktoré DÚ opakovane vykonával v Regionpresse daňové kontroly, opakovane boli vyrubené pokuty cca 2,5 mil. Sk, ale neboli zaplatené, lebo IG je bojovník!
V roku 2002 vzniká spoločnosť s r.o. a rovnakým názvom ako mala živnosť, avšak živnosť pokračuje ďalej v podnikaní. V roku 2002 dováža p. Matovič z Nemecka tlačiarenský stroj, ktorý sprevádzkujú až v roku 2005. Okolo dovozu stroja v demontovanom stave sa písalo, že to bolo urobené z dôvodu vyhnutia sa zaplatenia cla, vraj sme boli členmi colnej únie a žiadne clo za dovoz platiť nemal, no čo mal a nerobil, že stroj tri roky neodpisoval. V tej dobe bol odvolacím orgánom colnej slávy v TT pán Prosman a ten mu vraj poskytoval právne služby pri odvolaniach proti vyrubeným pokutám za roky 2002 a 2004, on vraj pána Prosmana spoznal až od roku 2008 – to povedal dva krát, že od roku 2006 raz, aká je pravda sa divák nemal šancu dozvedieť. Okrem tohto odhalenia personálneho prepojenia položil p. Bielik otázku, či si pamätá p. Matovič prevod viac ako 50 mil. Sk medzi svojimi podnikmi. Tak toto máte tiež zo Súmračnej rozhorčoval sa IM. Naveľa pripustil, že sa to stalo v roku 2004, ale boli to vraj všetko zdanené peniaze, neuveriteľné!
Motiváciu predať či postúpiť podnik – živnosť deň pred ohlásenou daňovou kontrolou IM vysvetliť nedokázal inak ako tvrdením, že tým nič neporušil. Podľa neho si kupujúci trúfal vymáhať pohľadávky, ktorých tam podľa zmluvy bolo za vyše 19 mil. Sk. Pohľadávky boli hlavnou hodnotou podniku – živnosti tvrdil včera. Povedzme, no a čo potom boli toľké milióny na účte? Prečo si tie milióny nepreviedol skôr vysvetlil tým, že takto mu to poradila daňová poradkyňa, lebo také sú zákony. Živnosť síce podľa zmluvy „predal“ kupujúcemu za 122 mil. Sk, ale dispozičné právo k účtu mu nepostúpil, sám si v banke podpísal prevodný príkaz na viac ako 121 mil. Sk na svoj súkromný účet a kupujúci mu zaplatil neskôr len 5 tisíc €. Pritlačený k múru si IG spomenul, že tam asi bolo splnomocnenie, muselo byť!
Že je to celé kolosálna hlúposť a trápne vajatanie človeka, ktorý podstatné veci skrýva a pravdu povie len keď sa pomýli? Má nás takáto neintegrovaná osobnosť zastupovať v parlamente aj v budúcom volebnom období, môže on byť platným členom vládnej koalície? Nikdy!
Moja babka hovorievala „Keď je somárovi dobre ide na ľad tancovať“. Pán Matovič previedol všetko podnikanie na manželku s odôvodnením, že mu z tých peňazí začalo šibať.

Siedma veľmoc vo vytržení a opozícia pokračuje v deštrukčnej politike

17.08.2017

Tak nám dnes abdikoval p. Minister Plavčan a predseda SNS p. Danko sa ide venovať celé štyri dni svojim milovaným synom a hľadať odpovede na otázku „Byť či nebyť vo vrcholovej politike a keď byť, tak ako vyzrieť na svojich koaličných partnerov, aby nebol označovaný za porazeného“. Predseda Danko stúpol v očiach verejnosti keď po voľbách v marci 2016 správne zhodnotil [...]

Lip a Mat sa v politike našli, len kto to má vydržať?

20.04.2016

Stranu – nestranu a hnutie – nehnutie OĽANO-NOVA reprezentujú najčastejšie ich lídri, šéfovia či predsedovia: Matovič a Lipšic. OĽANO je čudo, ktoré popiera všetko čo robí politickú stranu stranou alebo politické hnutie hnutím. Toto čudo nemá členskú základňu organizovanú v základných organizáciách, nemá žiadne orgány s výnimkou poslaneckého klubu, no [...]

Triumfátor Fico má dúhovú vládu, napriek všetkým protivenstvám a šíreniu zloby

24.03.2016

Prešli iba dva týždne odo dňa (9 marca), kedy si R. Fico prevzal z rúk prezidenta poverenie zostaviť vládu a nová vláda je vymenovaná. Už 18 marca česká MF dnes písala o triumfátorovi Ficovi, ktorý dosiahol za dva týždne to, čo v Českej Republike trvalo 93 dní. Naš slovenské noviny píšu, rozhlasové a televízne stanice vidia veci inak, s dešpektom. Na mieste je [...]

brexit, eú, veľká británia, vlajka, zástava, európa

Nová britská vláda si povolala európskych lídrov. Fiala podpíše so Zelenským významný pakt

18.07.2024 09:06

Fiala na summite podpíše so Zelenským bezpečnostnú dohodu medzi Českom a Ukrajinou.

Nancy Pelosiová

Bývalá šéfka Snemovne povedala Bidenovi, že podľa prieskumov nemôže Trumpa poraziť

18.07.2024 08:04

Bidenovo pokračovanie v kampani by podľa Pelosiovej mohlo tiež zmariť šance demokratov na získanie väčšiny v Snemovni reprezentantov.

valencia

Tragédia vo Francúzsku: Pri požiari bytovky zomrelo sedem ľudí, vrátane troch detí

18.07.2024 07:38, aktualizované: 08:51

Príčina požiaru zatiaľ nie je jasná. Hasiči z domu evakuovali 33 ľudí.

Joe Biden

Biden: Odstúpim z kandidatúry, len ak mi to povie 'Lord Všemohúci'. Prezident dostal covid

18.07.2024 07:14

Bidenove vyhlásenia prichádzajú uprostred rastúcich výziev od demokratov, aby stiahol svoju kandidatúru na znovuzvolenie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 27
Celková čítanosť: 104740x
Priemerná čítanosť článkov: 3879x

Autor blogu

Kategórie